Poniżej prezentujemy najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi na nie. Jest to zbiór pytań z którymi często się spotykamy.

Kliknij na pytanie aby rozwinąć odpowiedź.

Jesteśmy z Warszawy i działamy na terenie całego kraju.
Nasz priorytet to jakość dlatego też pracujemy na profesjonalnych pełno-klatkowych lustrzankach cyfrowych marki Nikon. Oprócz aparatów dysponujemy także sporą ilością jasnych obiektywów począwszy od szerokokątnych aż po portretowe. Do sprzętu oświetleniowego którym dysponujemy należy zaliczyć między innymi profesjonalną lampę plenerową Quadralite. Oprócz tego dysponujemy także dużą ilością innego sprzętu niezbędnego w naszej pracy. Monitory graficzne marki Eizo wyzwalacze, filtry i inne. Wszystko po to by zapewnić maksymalnie najwyższą jakość wykonanych dla Was fotografii.
Nie, nie pobieramy żadnych opłat dodatkowych za dojazd i nocleg. Co więcej ewentualny nocleg organizujemy we własnym zakresie.
Przed wszystkim należy zacząć od kontaktu z nami. Obecnie możecie się z nami skontaktować po przez formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie lub też za pośrednictwem mediów społecznościowych np. facebook. Na etapie pierwszego kontaktu dołączcie informacje o planowanych dacie oraz miejscu uroczystości a także Waszych oczekiwaniach. Pozwoli nam to przedstawić ofertę dopasowaną do Waszych oczekiwań. Podczas kolejnych kontaktów (także telefonicznych) zazwyczaj ustalamy szczegóły współpracy. Chętnie się z Wami też spotkamy. Takie spotkanie to także okazja by się bliżej poznać, porozmawiać o naszej pracy, naszej technice fotografowania ale też o Waszych oczekiwaniach dotyczących ślubnego reportażu. Zanim pojawimy się na Waszym ślubie pozostaje jeszcze kwestia dopełnienia kilku formalności np. podpisanie umowy.
Zdajemy sobie sprawę z faktu iż nie zawsze takie spotkanie jest możliwe. Przyczyną może być choćby dzieląca nas odległość. Dlatego nawiązanie współpracy umożliwiamy zdalnie. Wszelkie szczegóły nawiązania współpracy możemy omówić podczas kontaktów telefonicznych lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Natomiast umowa może zostać wysłana pocztą elektroniczną lub kurierem.
Stosujemy prosty i przejrzysty sposób rozliczeń podzielony na dwie części. W chwili podpisania umowy oczekujemy od Was zadatku. Z pozostałej części należności rozliczamy się w chwili przekazania Wam wykonanych prac.
W przypadku podjęcia decyzji o nawiązaniu współpracy z nami najważniejszym aspektem jest zarezerwowanie Waszej daty ślubu. W każdej chwili naszą umowę możemy poszerzyć o dodatkowe usługi.
Szukając fotografa na swój ślub zwracacie przede wszystkim uwagę na zdjęcia zamieszone na jego stronie. Dla nas jako fotografów to jedyna metoda aby pokazać Wam wykonane zdjęcia a Wy dzięki temu macie większą pewność co do wyboru fotografa który wykona dla Was reportaż ślubny. Oczywiście z tej zgody możecie zrezygnować jednak w tej sytuacji zastrzegamy sobie prawo do nieznacznych zmian cen. Ta kwestia jest jednak do indywidualnego uzgodnienia.
Po powrocie z Waszego ślubu przede wszystkim zabezpieczamy wykonane zdjęcia. W celu uniknięcia utraty danych wykonujemy aż trzy kopie zapasowe na trzech różnych nośnikach danych. Warto dodać że dane te przechowujemy w trzech różnych miejscach. Następnym etapem jest selekcja zdjęć której dokonujemy także w duecie. Po dokonaniu selekcji ponownie je przeglądamy i sprawdzamy pod kątem jakości itd. Technika którą stosujemy nie wymaga od nas obróbki wykonanych fotografii ale sprawia jednocześnie że zdjęcia są naturalne. Wszystkie nasze zdjęcia jakie widnieją na naszej stronie nie są obrobione. Kolejnym krokiem jest przygotowanie kompletów które Wam przekażemy. Dbamy o każdy szczegół dlatego zanim przekażemy Wam gotowe komplety ponownie są one przez nas weryfikowane pod każdym kątem. A wszystko dlatego że najważniejsza jest dla nas jakość i Wasze zadowolenie.
Dzięki zastosowaniu nowatorskiej techniki nie wymagającej obróbki zdjęć, gotowe prace otrzymacie od nas w terminie maksymalnie dwóch tygodni od chwili zakończenia realizacji zdjęć. Zazwyczaj jednak termin ten nie przekracza kilku dni.
Nieustannie pracujemy nad podnoszeniem jakości wykonanych przez nas zdjęć. Wiąże to się z koniecznością ciągłego ponoszenia przez nas dużych kosztów na nowy sprzęt i serwisowanie obecnego. Nasza praca nie ogranicza się jedynie do wykonania zdjęć pod czas Waszego ślubu. To także rozbudowany proces już po realizacji zdjęć do momentu oddania gotowych prac. Mając na uwadze powyższe jesteśmy przekonani że oferujemy Wam Najwyższą jakość w niewygórowanych i przystępnych dla Was cenach. Są to najniższe stawki na jakie możemy sobie pozwolić.
Z pośród wszystkich wykonanych zdjęć dokonujemy szczegółowej selekcji. Każda fotografia jest przez nas szczegółowo oglądana i sprawdzana czy spełnia określone przez nas kryteria. Wybieramy wszystkie te zdjęcia które spełniają nasze warunki. Zdarzają się sytuacje że w stosunku do danej fotografii nasze zdania są podzielone. W takim przypadku korzystamy z pomocy zaprzyjaźnionej osoby trzeciej. Zazwyczaj reportaż ślubny obejmujący przygotowania, ślub, przyjęcie weselne, sesję portretową zawiera około 500 – 600 zdjęć aczkolwiek nie mamy ograniczeń co do ilości przekazanych fotografii. Zdarza się że oddajemy 800 i więcej.
To wszystko zależy od Was. Większość Par Młodych woli zazwyczaj na sesję umówić się już po ślubie. Dzień ślubu to wiele emocji to także stres który Wam towarzyszy w związku z Waszym wydarzeniem to również ograniczony czas. Sesja przed ślubem w odczuciu wielu Par Młodych to też niezbyt dobre rozwiązanie. Istnieje ryzyko że możecie się ubrudzić a zapewne tego byście nie chcieli 
Do wybranych pakietów w naszej najnowszej ofercie dodajemy fotoalbumy. Są to albumy w okładkach skórzanych lub w ekskluzywnym drewnie. Liczba fotoalbumów którą dodajemy jest określona w pakietach. Zdjęcia do fotoalbumów wywołujemy na papierze fotograficznym na własnym sprzęcie metodą atramentową. Druk atramentowy pozwala nam uzyskać znacznie lepszą jakość i ostrość zdjęcia niż te wywoływane w tradycyjnych fotolabach. Ponadto dzięki opracowaniu autorskich rozwiązań drukowane przez nas zdjęcia cechują się znacznie lepszymi i żywszymi kolorami niż te z zakładów fotograficznych.
W naszej pracy chcemy się skupić na fotografii, na nieustannym dążeniu do coraz to wyższej jakości. Do niedawna publikowaliśmy numery naszych telefonów na stronie, To powodowało że niestety nasza praca była przerywana telefonami z różnego rodzaju reklamami i ofertami marketingowymi. Ich liczba z dnia na dzień wzrastała. Dlatego podjęliśmy decyzję o usunięciu ze strony naszych numerów. Oczywiście nie oznacza to że nie będzie z nami żadnego kontaktu telefonicznego. Już na etapie pierwszej konwersacji z nami (za pośrednictwem poczty elektronicznej lub mediów społecznościowych) otrzymacie od nas numery naszych telefonów pod którymi będziecie mogli zawsze się z nami skontaktować.
Na sesję należy zarezerwować kilka godzin – zazwyczaj 3-5 h. Sesja może odbyć się w dowolnym miejscu Polski. Zalecamy także w czasie sesji zmiany lokalizacji. Jeśli nie macie pomysłu na miejsca w których mogła by się ona odbyć to nic straconego. Pomożemy Wam w wyborze tych miejsc. Lubimy także podróżować więc będzie nam miło jeśli na sesje wybierzemy się z Wami poza granice kraju. W przypadku sesji zagranicznej jej cena jak i czas trwania są do indywidualnego ustalenia.
Tak jak najbardziej. Nie ruszamy się bez tych uprawnień.
Fotografia to jest nasza praca a jak wiadomo w pracy nie pije się alkoholu. Po pracy zawsze możemy wyskoczyć z Wami na jakieś piwko 
Doskonale wiemy jak ważny jest dla Was dzień Waszego ślubu. Szanujemy Was i dlatego zawsze ubieramy się elegancko ale też wygodnie. Ważne jest aby ubiór nie przeszkadzał nam w wykonywaniu zdjęć.
Sesja narzeczeńska to krótka około godzinna realizacja pod czas której staramy się uchwycić Wasze emocje oraz miłość. Ta sesja to także świetna okazja do tego aby się lepiej poznać i abyście Wy lepiej przyzwyczaili się do obecności obiektywów. Nie każdy jest bowiem urodzonym modelem  Wykonane podczas sesji zdjęcia możecie wykorzystać na wiele sposobów np. do winietek czy ślubnych zaproszeń.